Schemat Bernoulliego
- Zadanie 1.
Rozważmy sześciokrotny rzut symetryczna monetą. Oblicz prawdopodobieństwo otrzymania dokładnie 4 razy orła.
- Zadanie 2.
Rzucamy 6-krotnie symetryczną kostką sześcienną. Oblicz prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na tym, że ściana z jednym oczkiem wypadnie co najwyżej raz.
- Zadanie 3.
W urnie mamy jednakowe kule: 4 białe i 6 czarnych. Losujemy 4 razy po jednej kuli, zwracając za każdym razem wylosowaną kule do urny. Obliczymy prawdopodobieństwo zdarzenia polegającego na wylosowaniu kuli białej co najmniej dwa razy.
- Zadanie 4.
Gra polega na jednoczesnym rzucie symetryczną monetą i symetryczną kostką sześcienną. Wygrana następuje przy jednoczesnym wyrzuceniu orła i jedynki. Jakie jest prawdopodobieństwo, że na 3 gry wygrana wystąpi co najmniej jeden raz?
- Zadanie 5.
W schemacie Bernoullego o n próbach prawdopodobieństwo sukcesu w pojedynczej próbie wynosi 0,1. Jakie musi być n, aby prawdopodobieństwo uzyskania co najmniej jednego sukcesu przy n próbach było większe od 0,7?
- Zadanie 6.
W schemacie Bernoullego o 5 próbach prawdopodobieństwo uzyskania co najmniej jednego sukcesu wynosi 0,76. Jakie jest prawdopodobieństwo uzyskania sukcesu w pojedynczej próbie?
- Zadanie 1.